Przewodnictwo turystyczne.

Województwo Podlaskie- nieskazitelna natura i mozaika kultur

  Mnogość terenów zielonych, o niezwykłym mikroklimacie, sprzyja prawdziwemu wypoczynkowi w ciszy i spokoju- Zielone Płuca Polski. Na Podlasiu, istnieją 4 parki narodowe oraz 3 parki krajobrazowe. Ukochana przeze mnie Puszcza Knyszyńska oraz najstarszy Park Narodowy, to Białowieski Park Narodowy, ostatni na niżu Europejskim las naturalny, o charakterze pierwotnym oraz ostoja żubra, żyjącego w wolnej populacji. Największy- Biebrzański Park Narodowy-  ostoja gniazdowania, żerowania i odpoczynku ptactwa wodno-błotnego.  Tu, na prawdę możesz odetchnąć od zgiełku codziennego życia.

  Wielokulturowość Podlasia,  czaruje mozaiką odmiennych narodowości. Obok siebie żyją tu: Tatarzy, Białorusini, Litwini, Żydzi, Polacy, Romowie, Rosjanie i Ukraińcy . Podążając Szlakiem Tatarskim Kruszynian i Bohonik możemy odkryć polski orient i zasmakować prawdziwych przysmaków jak osławiony pierekaczewnik, czy słodkie czak-czaki. Udając się do Tykocina odkryjemy dzieje Zamku Króla Zygmunta Augusta oraz jednej z najstarszych gmin żydowskich w Polsce oraz poznamy wspaniałe wnętrze Synagogi Wielkiej. „Miasteczko bajeczka” przyciąga żydowskimi specjałami. Nieopodal leży piękna „Europejska Wieś Bociania”, Pentowo oraz osławione Kiermusy z Prywatną Ostoją Żubra. Przyciąga również Szlak Otwartych Okiennic, gdzie można poznać charakterystyczne budownictwo drewniane i odkryć piękne cerkwie Podlasia. Nadbużańskie Podlasie z Drohiczynem, Mielnikiem i Siemiatyczami oraz Ziołowym zakątkiem w Korycinach. Mamy też piękne skanseny w Osowiczach, Nowodworcach, Białowieży i Ciechanowcu. Na końcu warto zawitać do stolicy województwa Białegostoku i poczuć jak żyje kresowe miasto.

   Gościnność, autentyczność oraz spokój ludzi tu żyjących, sprawia, że nie ma innego miejsca na ziemi tak przyjaznego do życia.

                                                             ZACHWYĆ SIĘ PODLASKIM!

Oprowadzam

w języku polskim i angielskim:

wycieczki piesze

wycieczki autokarowe

 spływy kajakowe

 wycieczki rowerowe

pielgrzymki

wycieczki na zamówienie

np. „bezkrwawe łowy”- obserwacja zwierząt

animacja czasu wolnego

wychowawca kolonijny

gry miejskie, questy

zajęcia edukacyjne