Silvarium. Bajkowy ogród leśny w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Majówka na Podlasiu!

MAJÓWKA NA PODLASIU

Wielu z Was już zapewne zaplanowało majówkę. Jedni wybrali Włochy inni Grecję jeszcze inni Francję. Pozostali zostali w Polsce i tu szukają ciekawych miejsc na spędzenie długiego weekendu majowego.
Polska jest piękna i ma wiele do zaoferowania. Również region podlaski przyciąga w tym czasie wielu turystów.

Puszczyk Mszarny, Ogród leśny Silvarium, Poczopek, fot. www.lubiepodlasie.pl

Jeżeli planujecie przyjazd właśnie na Podlasie, nie możecie pominąć Puszczy Knyszyńskiej! Tak wiem, że większość z Was na pewno w planie ma Białowieski Park Narodowy i chciałaby na własne oczy zobaczyć króla puszczy jakim jest żubr. Inni wybiorą Szlak Tatarski z urokliwymi wioseczkami tatarskimi: Bohonikami czy Kruszynianami, gdzie mogą zwiedzić zabytkowe meczety i spróbować osławionego pierekaczewnika w Tatarskiej Jurcie. Jeszcze inni pojadą na zwiedzanie Supraśla, próbując najlepszej kiszki ziemniaczanej na Podlasiu. Również Tykocin swoiste „Miasteczko bajeczka” ma wiele do zaoferowania o czym pisałam wcześniej TU. Możliwe, że część z Was skorzysta ze spływu kajakowego na Suwalszczyźnie, przejedzie rowerem Ziemię Łomżyńską czy odkryje historię Nadbużańskiego Podlasia….
A może będziecie obserwować ptactwo wodno-błotne i zapuścicie się w gąszcz największych mokradeł Europy, gdzie spotkacie króla bagien- łosia przemierzającego Biebrzański Park Narodowy…. a na koniec przekonacie się że serce Podlasia bije w Białymstoku 🙂
W tym roku mamy bardzooo długi weekend, więc jest z czego wybierać. Atrakcji co nie miara, jednak warto dopisać do planu zwiedzania, OGRÓD LEŚNY „SILVARIUM”.

OGRÓD LEŚNY SILVARIUM W POCZOPKU

Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną, parą, osobno na łonie natury. Edukacja, zabawa i odpoczynek gwarantowane! Modzi, starsi, w sile wieku…Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wystarczy wziąć ze sobą koc, koszyk pełen (najlepiej) regionalnych przysmaków kuchni kresowej i wyłączyć się dla świata. Efekt: relaks, odpoczynek, cisza i spokój, wytchnienie. Czego chcieć więcej….
A więc zapraszam i zachęcam do odwiedzenia Bajkowego Ogrodu Leśnego „Silvarium” w Poczopku (Nadleśnictwo Krynki).
Parking , gdzie zostawiamy samochody przed zwiedzaniem tego cudownego zakątka, znajduje się tuż przy szosie, jadąc z Supraśla w stronę Krynek, ponad 10 km przed Krynkami. 

Silvarium dostępne jest dla turystów i odwiedzających od świtu do zmierzchu.

Więcej informacji na stronie NADLEŚNICTWO KRYNKI
 Nie jest to ogród zoologiczny, ani botaniczny – to unikalny ogród leśny. Tu, jak w czarodziejskiej soczewce, koncentrują się niepowtarzalne walory podlaskich lasów. Pokazujemy przyrodę, którą tak naprawdę, jeśli nauczycie się nie tylko patrzeć, ale i widzieć,  zobaczycie  nieopodal siebie w lesie, w śródpolnym zagajniku, a nawet w miejskim parku.

 Prezentuję autorską galerię zdjęć:

Zapraszam na Podlasie !
 (c) Przewodnik Turystyczny Podlaskie
lubiepodlasie@gmail.com
tel. 889 564 202